1399 پنجشنبه 6 آذر

معرفی کتاب

نام کتاب: مجموعه 5 جلدي عارفانه ها نویسنده: ,

خلاصه

اين مجموعه حاوي ترجمه روان و جوان پسند پنج خطبه مهم فدك، غدير، قاصعه، آخرين خطبه رسول (ص) و خطبه همام است.

بعد از انتشار مجموعه ي عاشقانه ها كه ترجمه اي آزاد از شش دعاي وارده از اهل بيت عصمت و طهارت عليهم‌السلام با همين قلم است، اينك به لطف خداوند متعال و ياري خاندان نبوت، مجموعه عارفانه ها كه ترجمه‌‌اي آزاد از پنج خطبه ماندگار و اثرگذار تاريخ اسلام است، در اختيار علاقه‌مندان قرار مي‌گيرد.

1392/11/5

آقای سلیمان می شود من بخوابم؟ به چاپ ششم رسید

نخستین رمان حجت‌الاسلام سیدمحمدرضا واحدی؛ شاعر نویسنده و برگزیده جایزه قلم زرین که بهمن سال گذشته برای نخستین بار و با عنوان «آقای سلیمان می‌شود من بخوابم» منتشر شده بود، یکسال پس از انتشار و در بهمن ماه امسال به چاپ ششم رسید.این داستان تلاشی است از سوی واحدی در حوزه خلق داستان‌های معناگرا. هرچند که او دغدغه‌های خود در مورد فرم و شکل روایت را رد آن فراموش نکرده است، اما سعی کرده است تا از غلبه محض آنها بر محتوی پرهیز شود.


    
           

  این رمان ماجرای پسر و دختری است که به شدت به هم وابسته می‌شوند، اما به دلیل وجود ضلع سومی در این عشق، رابطه آنها دچار افت و خیزهای عجیبی می‌شود. جالب است که هر سه ضلع این مثلث همدیگر را دوست دارند، اما وجود ضلع سوم پیدا و پنهان است و این موضوع قهرمانان را چنان دچار فراز و نشیب می‌کند که گاهی به شدت به هم نزدیک می‌شوند و گاهی به شدت از هم دور و گاهی هم از آن ضلع سوم فاصله می‌گیرند و گاهی در کنارش آرامش می‌یابند.واحدی پیش از این در مورد این رمان گفته بود: من در این رمان ضمن استفاده از تکنیک‌ها و ایجاد گره‌های منطقی و به هم ریختن قطعات پازلی که لذت چینشش را برای مخاطب گذاشته‌ام، از مفهوم‌ستیزی و یا معناگریزی پرهیز و تلاش کرده‌ام که در این فضا نه تنها خواننده را در هزار توی داستان گرفتار نکنم، بلکه علاوه بر لذت کشف و شهود پیچیدگی‌های فرمی داستان، لذت درکی بهتر را در هزار توی زندگی امروز برایش فراهم کنم.

چاپ ششم آفای سلیمان را انتشارات تارونه در 248 صفحه و در قطع رقعی با قیمت 11000 تومان منتشر کرده و در اختیار علاقمندان ادبیات داستانی قرار داده است.

دسته: چاپ كتاب