1399 پنجشنبه 6 آذر
1393/01/12

خطبه فدک؛ سند محکمی برای حقانیت شیعه

سيدمحمدرضا واحدي نويسنده و مترجم خطبه فدك، با توجه به نزديكي ايام شهادت حضرت فاطمه(س)، در گفتگو با نشر تارونه گفت: خطبه فدك حاوي مطالب عميق و مسائل فكري بسيار و نشان جامعيت علمي حضرت زهرا(س) و سند محكمي براي حقانيت شيعه و مكتب اهل بيت است.

اين خطبه قيامي اعتقادي است كه آغازگر تاريخي پر از حماسه براي شيعه است و مسير بعدي شيعه را شكل مي‌دهد. خطبه فدك، انقلابي بزرگ عليه دولت وقت براي احقاق معنوي اهل بيت و برگرداندن خلافت الهي به پيشوايان واقعي امت است.

 

مجموعه عارفانه‌ها ترجمه آزاد و روان از پنج خطبه مهم فدك، غدير، قاصعه، آخرين خطبه رسول(ص) و همام به همت سيدمحمدرضا واحدي است كه در قالب يك مجموعه توسط انشارات تارونه به چاپ رسيده است.

واحدي پيش از اين مجموعه عاشقانه ها را به چاپ رسانده بود كه ترجمه اي آزاد از شش دعاي ابوحمزه، كميل، عرفه، مكارم اخلاق، افتتاح و ندبه است.

از اولين روحاني رمان نويس و برگزيده هشتمين جايزه قلم زرين، پيش از اين، رمان آقاي سليمان مي شود من بخوابم، مجموعه شعرهاي ادامه دلواپسي و چقدر فاصله، سرداري بزرگ و سربداري كوچك و سيره سياسي امام علي(ع) به چاپ رسيده است.

علاقه مندان جهت كسب اطلاعات بيشتر در مورد مجموعه عارفانه‌ها، مي توانند به سايت انتشارات تارونه به نشاني http://nashr.tarooneh.ir مراجعه نمايند.

 

دسته: عمومي