1399 پنجشنبه 6 آذر

معرفی کتاب

نام کتاب: مجموعه 6 جلدي عاشقانه‌ها نویسنده: ,

خلاصه

نیاز بشر به برقراری ارتباطی صمیمی با معبود، نیازی دائمی و همیشگی است. اين نياز به ويژه در بشر امروز كه در امواج ویران‌گر فقدان معنویت گرفتار شده و برای رهایی از این ویرانگی به هر ریسمانی چنگ می‌زند، ضروري‌تر مي‌نمايد. دعا و نيايش، در واقع، بهترین راه پاسخ دادن به اين نياز و ناب‌ترین نوع ارتباط عاشقانه با خداوندگار هستی است که روح انسان‌ را صفا می‌دهد و جانش را جلا مي‌بخشد.

بسيار پيش مي‌آيد كه انسان در بيان حرف‌هايش با خالق مهربان، کلمه و جمله کم مي‌آورد و گاهي اصلا نمي‌داند چه بگويد و چگونه راز ونيازهاي عاشقانه‌اش را ادا کند. اما با خواندن دعاهايي که از امامان معصوم نقل شده است، در مي‌يابد که اين همان درد دل‌هاي او بوده است که معصومان عليهم السلام به خوبي بيان كرده‌ و به انسان آموزش داده‌اند.

1392/06/18

عارفانه هاي سيدمحمدرضا واحدي به چاپ دوم رسيد.

مجموعه‌ی پنج جلدی عارفانه‌ها اثر سیدمحمدرضا واحدی از سوی انتشارات تارونه برای بار دوم روانه بازار شد.

واحدی در این مجموعه با ترجمه‌ی آزاد و روان پنج خطبه‌ی اثرگذار بزرگان دین، تلاش کرده است جوانان را با گوشه‌ای دیگر از منابع غنی اسلام آشنا سازد.

این مجموعه‌ی پنج جلدی شامل ترجمه‌ی خطبه‌های فدک، غدیر، قاصعه، آخرین خطبه‌ی رسول و همام است که علاوه بر سبک و سیاق جدید ترجمه، طراحی و صفحه آرایی این مجموعه نیز از جذابیتی خاص برخوردار است و می‌توان از این مجموعه به عنوان اثری متفاوت در این حوزه نام برد.

واحدی در بخشی از مقدمه‌ی این اثر خود آورده است: «بعد از انتشار مجموعه‌ی «عاشقانه‌ها» که ترجمه‌ای آزاد از شش دعای وارد شده از اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام با همین قلم است، اینک به لطف خداوند متعال و یاری خاندان نبوت، مجموعه‌ی «عارفانه‌ها» که ترجمه‌ای آزاد از پنج خطبه‌ی ماندگار و اثر گذار تاریخ اسلام است، در اختیار علاقمندان گرامی قرار می‌گیرد.

انتخاب عنوان «عارفانه‌ها» برای این مجموعه، از آن روست که فراز به فراز هرکدام از این خطبه‌ها، عرفان دینی را می‌آموزد و شناخت صحیحی از اعتقادات شیعی و معارف اسلامی ارائه می‌کند. اینک سومین مجلّد از این مجموعه، تحت عنوان «خطبه‌ی قاصعه» به خوانندگان عزیز تقدیم می‌شود.»

مجموعه‌ی پنج جلدی عارفانه‌ها در بسته بندی زیبایی تعبیه و با قیمت 18500 تومان از سوی نشر تارونه منتشر شده است و می‌تواند به عنوان هدیه‌ی فرهنگی شکیل به دوستان و کارکنان سازمان‌ها اهدا شود. علاقمندان برای تهیه این کتاب می‌توانند به سايت انتشارات تارونه مراجعه کنند.

 

گفتنی است از واحدی آثار متنوعی در حوزه‌های مختلف منتشر شده است که نمونه‌ی آن رمان «آقای سلیمان! می‌شود من بخوابم؟» است که طی شش ماه به چاپ چهارم رسیده است. همچنین مجموعه‌ی شعر «ادامه‌ی دلواپسی» او حائز جایزه‌ي برتر هشتمین جشنواره‌ی قلم زرین گردیده است.

 وی در حال حاضر معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی است و در کنار آن ریاست انجمن ادبی ارتش و مشاوره فرهنگی ریاست جهاد دانشگاهی کشور را به عهده دارد. ده سال مدیر مسئولی دو مجله صف و سرباز نیز از جمله سوابق روزنامه نگاری و مطبوعاتی وی است. کارشناسی آثار مورد نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حمایت از آنها، برگزاری جلسات هفتگی نقد شعر، جلسات هفتگی هم‌اندیشی با جوانان و همچنین همراهی با دانشجویان و اساتید دانشگاه‌ها در سفرهای عمره دانشجویی از دیگر فعالیت‌های فرهنگی سیدمحمدرضا واحدی است.

در كنار فعالیت‌هاي اجرایی، نوشتن و ترجمه از جمله دغدغه‌ها‌ی او بود كه چندین كتاب و ترجمه حاصل اين دغدغه‌هاست.

بوی خون، زندگی برتر، حاملان نور، بانوی ناشناخته، مجموعه‌ی شعر چقدر فاصله، سردار کوچک و سربدار بزرگ، سیره‌ی سیاسی امام علی(ع)، ازدواج و طلاق در مذاهب پنجگانه اسلامی، آقای سلیمان! می‌شود من بخوابم؟، بررسی فقهی صله‌ی رحم و قطع آن، حكومت جهاني؛ روش شناسي صهيونيزم، ادامه‌ی دلواپسی، مجموعه سه جلدی لب‌گزه، مجموعه شش جلدی عاشقانه‌ها، مجموعه پنج جلدی عارفانه‌ها، مقاله‌ی بلند برخورد شرق و غرب با مقوله دین قبل و بعد از انقلاب اسلامی، مقاله‌ی 13 قسمتي آل سعود را بهتر بشناسیم و پاورقی60 قسمتي نقشه‌های صهیونیسم در روزنامه جمهوری اسلامی بخشی از آثار مکتوب اوست.


دسته: چاپ كتاب