1398 جمعه 9 اسفند

معرفی کتاب

نام کتاب: مجموعه 5 جلدي عارفانه ها نویسنده: ,

خلاصه

اين مجموعه حاوي ترجمه روان و جوان پسند پنج خطبه مهم فدك، غدير، قاصعه، آخرين خطبه رسول (ص) و خطبه همام است.

بعد از انتشار مجموعه ي عاشقانه ها كه ترجمه اي آزاد از شش دعاي وارده از اهل بيت عصمت و طهارت عليهم‌السلام با همين قلم است، اينك به لطف خداوند متعال و ياري خاندان نبوت، مجموعه عارفانه ها كه ترجمه‌‌اي آزاد از پنج خطبه ماندگار و اثرگذار تاريخ اسلام است، در اختيار علاقه‌مندان قرار مي‌گيرد.

1392/05/11

«آقاي سليمان! مي‌شود من بخوابم؟» به چاپ چهارم رسيد

رمان «آقاي سليمان! مي‌شود من بخوابم؟» نوشته‌ي سيدمحمدرضا واحدي در ششمین ماه انتشارش به چاپ چهارم رسید.

با استقبال گسترده از رمان «آقای سلیمان می‌شود من بخوابم؟» که در بهمن ماه 91 به بازار عرضه شده بود، این رمان همزمان با ایام مبارك ماه رمضان، به چاپ چهارم رسيد.

جالب است که ماه مبارک رمضان و شب‌های قدر در بخش‌هايي از كتاب آقاي سليمان  به خوبی نمود پیدا کرده و گوشه‌هایی از ماجراهای احساسی آن در این ماه و شب‌های قدر رفم می‌خورد. در فصل 7 كتاب مي‌خوانيم:

«ماه رمضان بود و روبیک با اینکه مسلمان نبود و روزه نمی‌گرفت، اما می‌دانست که فضای معنوی و رویایی ماه مضان، عشقشان را پاک‌تر می‌کند و الهی‌تر.

در یکی از شب‌های رمضانی، ایمیلی برای نغمه فرستاد و او را دعوت کرد برای میقاتی آسمانی. میقاتی که عاشقانه‌هاشان را توفانی‌تر کرد و امیدشان را به آینده بیشتر.

سه شب از شب‌های مهتابی ماه رمضان، رأس ساعت نُه، وعده‌گاهی شده بود برای زُل زدن دو عاشق به یکدیگر. یکی از تبریز و دیگری از تهران به ماه نگاه می‌کردند و یکدیگر را در آن می‌دیدند.»

همچنين در فصل 17 كتاب مي‌خوانيم:

«بیشتر تسبیح‌هایی که تا حالا داشته‌ام، بدون دلیل در دستم پاره شده‌اند. یکی از آنها تسبیح چوبی‌ای بود که مادرم از مشهد برایم آورده بود. خیلی دوستش داشتم. رمضان بود و با روبیک قرار میقات داشتیم. افطار که تمام شد، نماز مغرب و عشا را با مادرم و مریم که آن شب مهمان ما بود، پشت سر پدرم به جماعت خواندیم. بعد از نماز تسبیحم در دستم بود. داشتم به روبیک فکر می‌کردم و منتظر ساعت نُه بودم که ناگهان پاره شد. مادرم هنوز چادر نمازش روی سرش بود و ذکر می‌گفت. تا متوجه پاره شدن تسبیحم شد، ذکرش را قطع کرد:

ـ حاجت‌روا می‌شی دخترم! الهی سپید بخت بشی... به حق این وقت عزیز.

شبِ بعد، افطار که کردم، با شیرین برای گرفتن فال قهوه پیش همسایه‌شان لیدا خانم رفتیم…»

 

اين رمان، نخستين اثر واحدي در عرصه رمان است. پیش از این از وی كتاب‌هاي لب‌گزه، حاملان نور، بانوي ناشناخته، مجموعه عاشقانه‌ها، عارفانه‌ها، سيره سياسي امام علي(ع)، و دو مجموعه شعر به نام‌هاي ادامه دلواپسي و چقدر فاصله منتشر شده که مجموعه ادامه دلواپسي به عنوان اثر برگزيده هشتمين جشنواره قلم زرين شناخته شده است.

«آقاي سليمان! مي شود من بخوابم؟» در 248 صفحه و با قيمت 11000 تومان منتشر شده است.

دسته: چاپ كتاب