1398 جمعه 9 اسفند

معرفی کتاب

نام کتاب: دعاي ابوحمزه نویسنده: ,

خلاصه

هرچند هرکدام از دعاهاي نقل شده از امامان ما پر از معارف و آموزش‌هاي عقيدتي و عرفاني است، اما انصافاً يکي از بهترين و پر ملاط‌ترين آنها دعاي ابوحمزه‌ي ثمالي است.
ابوحمزه‌ي ثمالي از ياران حضرت امام سجاد عليه السلام است. دليل نام‌گذاري اين دعا به نام وي، تنها اين است که او اين دعا را از آن حضرت روايت کرده است؛ وگرنه دعايي با اين مضامين عالي و شگرف، نمي‌تواند کار کسي غير از معصوم باشد. اين دعاي طولاني، مناجات امام سجاد علیه السلام در سحرهاي ماه رمضان است كه آن معلم عرفان و اخلاق با خدايش داشته است. ابو حمزه‌ي ثمالى روايت کرده است كه آن حضرت در ماه رمضان بيشتر شب را نماز مى‌گذارد و چون سحر مى‏شد اين دعا را مى‏خواند.


دعاي ابوحمزه، دعايي طولاني است و هيچ ضرورتي ندارد که همه‌ي آن در يک نوبت خوانده شود؛ به ويژه اگر کسي بخواهد در مفاهيم و مضامين بلند آن بيشتر فکر کند و به ژرفاي آن برسد.

1392/05/04

انتشارات تارونه منتشر کرد: رمان تقاطع انقلاب و وصال

رمان «تقاطع انقلاب و وصال» نوشته‌ی میثم امیری و داستان جوان سربازی به نام آئین است که از دوران دانشجویی به هم‌دانشگاهی و هم‌رشته‌ای خود علاقمند می‌شود اما در ابراز این عشق به شدت ناتوان است و دنبال راهی می‌گردد که علاقه‌اش را به وی ابراز کند.

ماجرای داستان به نقشه‌های پیدا و پنهان او برای اثبات عشقش برای کسی می‌پردازد که انگار حتی نام آئین در خاطرش نمانده است؛ ولی آئین که پسری محجوب و ساده است تلاش دارد با تکیه بر نقشه‌های عجیب و غریب و ترسیم الگوریتم و تغییر مداوم آن، به وصال دست یابد. رقم خوردن ماجراهای داستان در محیط دانشگاهی و محیط سربازی و تقابل و مقایسه صحنه‌های آن با هم شیرینی داستان را چند برابر می‌کند و در نهایت ماجرا طوری پیش می‌رود که خواننده انتظارش را ندارد.

رمان «تقاطع انقلاب و وصال» در 142 صفحه به تازگی توسط انتشارات تارونه با قیمت 6500 تومان منتشر شده است.


          

 

     
                                                                                                             
دسته: چاپ كتاب