1398 جمعه 9 اسفند

معرفی کتاب

نام کتاب: خطبه غدير - عارفانه ها 2 نویسنده: ,

خلاصه

در تاريخ اسلام و متون ديني، سند كمتر حادثه‌اي به محكمي سند حادثه‌ي غدير است. سيد مرتضي در كتاب «شافي» مي‌نويسند: «ما هيچ فرقه‌اي از فرقه‌هاي اسلامي را نديده‌ايم كه منكر اصل حديث غدير باشد.»

كتاب ارزشمند «الغدير» تاليف علامه‌ي اميني، جامع‌ترين دائره المعارف براي اسناد روايت غدير مي‌باشد كه آن را به نقل از راويان متعدد و افراد مورد اعتماد سني و شيعي نقل كرده است. اما اين جزوه مجال پرداختن به اين بحث تخصصي نيست و بديهي است كه علاقه‌مندان به بررسي تاريخي و روايي ماجراي غدير به كتاب‌هاي تخصصي مربوط مراجعه خواهند كرد.

جهت خريد اين كتاب، بايد مجموعه عارفانه ها را خريداري نماييد.

1392/02/09

نقد «آقاي سليمان! مي‌شود من بخوابم؟» در فرهنگسراي فردوس

در هفتادمین نشست از سلسله نشست‌های‌ «بلور قلم» کتابخانه فرهنگسرای فردوس که به نقد و بررسی کتاب‌ اختصاص دارد، رمان «آقای سلیمان می‌شود من بخوابم؟» نوشته سید محمدرضا واحدی با حضور  نویسنده کتاب، محمدرضا گودرزی، قاسمعلی فراست و حسین فتاحی نقد می‌شود. 

این مراسم روز سه‌شنبه، 10 اردیبهشت، از ساعت 16:30 در کتابخانه فرهنگسرای فردوس واقع در فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس، بعد از چهار راه مخابرات برگزار می‌گردد.

 سید محمدرضا واحدی، شاعر و نویسنده معاصر دارای تالیفات متعددی در حوزه‌های مختلف است، اما اين رمان نخستین اثر داستانی او به شمار می‌رود. پیشتر از وی كتاب‌هايي چون لب‌گزه، حاملان نور، بانوي ناشناخته، مجموعه عاشقانه‌ها، مجموعه عارفانه‌ها، روش‌شناسي صهيونيزم، سيره سياسي امام علي(ع)، و آثاری در زمینه فقه و حقوق و بالاخره دو مجموعه شعر به نام‌هاي چقدر فاصله و ادامه دلواپسي منتشر شده است. مجموعه ادامه دلواپسي به عنوان اثر برگزيده هشتمين جشنواره قلم زرين شناخته شده است.

رمان «آقای سلیمان می‌شود من بخوابم» را نشر تارونه در 248 صفحه و قیمت 9 هزارتومان منتشر کرده است.

دسته: خبري