1398 جمعه 9 اسفند

معرفی کتاب

نام کتاب: سلسله آباء النبي نویسنده: سيد احمد واحدي,

خلاصه

کتاب سلسلة آباء النبی در نوع خود کتاب منحصر به فردی است که به بررسی تاریخ پدران پیامبر اسلام می‌پردازد. منحصر به فرد بودن آن از این نظر است که کتاب‌هایی که به این موضوع پرداخته‌اند، معمولاً تا حضرت عدنان بیشتر پیش نرفته‌اند. اما این کتاب که توسط دانشمند معظم حضرت آیه الله واحدی طی مدت چهارسال تالیف شده است، به زندگانی تمامی پدران پیامبر اکرم از حضرت آدم تا وجود مبارک خود ختم المرسلین پرداخته و در خلال مباحث تاریخی کتاب اثبات کرده است که پدران و مادران آن حضرت از ابتدا تا انتها همگی از موحدان و خداپرستان بوده‌اند و هرگز به زشتی‌های اعتقادی و اخلاقی آلوده نشده‌اند.

موضوع پاکی پدران پیامبر از شرک و فساد اخلاقی، موضوعی اختلافی در علم کلام و مباحث اعتقادی در میان فرقه‌ها و مذاهب اسلامی است. شیعه بر آن است که باید چنین باشد، اما دیگر گروه‌های اسلامی چندان بدان اعتقادی ندارند. موفقیت این کتاب به خاطر آن است که با ضرف نظر از موضع اعتقادی، از موضع تاریخی بدان پرداخته و توانسته آن را به اثبات برساند...

1392/02/06

رونمایی از «آقای سلیمان! می‌شود من بخوابم؟» در آستانه نمایشگاه کتاب تهران

رمان «آقای سلیمان! می‌شود من بخوابم؟» نوشته سید محمدرضا واحدی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا زائری، رضا امیرخانی و جواد محقق برگزار می‌شود. برابر اطلاع در صورت مساعد بودن حال سیدمهدی شجاعی، او نیز در این مراسم شرکت خواهد کرد.

سید محمدرضا واحدی، شاعر و نویسنده معاصر دارای تالیفات متعددی در حوزه‌های مختلف است، اما اين رمان نخستین اثر داستانی او به شمار می‌رود. پیشتر از وی كتاب‌هايي چون لب‌گزه، حاملان نور، بانوي ناشناخته، مجموعه عاشقانه‌ها، مجموعه عارفانه‌ها، روش‌شناسي صهيونيزم، سيره سياسي امام علي(ع)، و آثاری در زمینه فقه و حقوق و بالاخره دو مجموعه شعر به نام‌هاي چقدر فاصله و ادامه دلواپسي منتشر شده است. مجموعه ادامه دلواپسي به عنوان اثر برگزيده هشتمين جشنواره قلم زرين شناخته شده است.

رمان «آقای سلیمان می‌شود من بخوابم» را نشر تارونه در 248 صفحه و قیمت 9 هزارتومان منتشر کرده است.

 

گفتنی است مراسم رونمایی رمان فوق، به همت محمدرضا زائری و با میزبانی فرهنگسرای اندیشه روز دوشنبه 9  اردیبهشت ساعت 16 در سالن اجتماعات این فرهنگسرا واقع در خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، روبروی باشگاه پیام، بوستان شهید منفرد نیاکی (اندیشه) برگزار می‌گردد.

دسته: خبري