1398 جمعه 9 اسفند

معرفی کتاب

نام کتاب: سلسله آباء النبي نویسنده: سيد احمد واحدي,

خلاصه

کتاب سلسلة آباء النبی در نوع خود کتاب منحصر به فردی است که به بررسی تاریخ پدران پیامبر اسلام می‌پردازد. منحصر به فرد بودن آن از این نظر است که کتاب‌هایی که به این موضوع پرداخته‌اند، معمولاً تا حضرت عدنان بیشتر پیش نرفته‌اند. اما این کتاب که توسط دانشمند معظم حضرت آیه الله واحدی طی مدت چهارسال تالیف شده است، به زندگانی تمامی پدران پیامبر اکرم از حضرت آدم تا وجود مبارک خود ختم المرسلین پرداخته و در خلال مباحث تاریخی کتاب اثبات کرده است که پدران و مادران آن حضرت از ابتدا تا انتها همگی از موحدان و خداپرستان بوده‌اند و هرگز به زشتی‌های اعتقادی و اخلاقی آلوده نشده‌اند.

موضوع پاکی پدران پیامبر از شرک و فساد اخلاقی، موضوعی اختلافی در علم کلام و مباحث اعتقادی در میان فرقه‌ها و مذاهب اسلامی است. شیعه بر آن است که باید چنین باشد، اما دیگر گروه‌های اسلامی چندان بدان اعتقادی ندارند. موفقیت این کتاب به خاطر آن است که با ضرف نظر از موضع اعتقادی، از موضع تاریخی بدان پرداخته و توانسته آن را به اثبات برساند...

1391/06/17

پايان تاليف «آقای سلیمان! می‌شود من بخوابم»

نخستین رمان حجت‌الاسلام محمد رضا واحدی با عنوان «آقای سلیمان می‌شود من بخوابم» منتشر می‌شود.

حجت‌الاسلام محمدرضا واحدی، نویسنده و شاعر از پایان تالیف نخستین رمان خود با عنوان «آقای سلیمان می‌شود من بخوابم» خبر داد و گفت: این داستان در واقع تلاشی در حوزه داستان‌های معناگراست و هرچند از فرم و شکل روایت در آن غافل نشده‌ام، اما سعی من این بود تا از غلبه محض آن بر محتوی پرهیز کنم، زیرا معتقدم که رمان تنها با تکنیک‌های فرمی و روایی ایجاد نمی‌شود و بن‌مایه اصلی آن باید مفهومی و تفکر برانگیز باشد.

انتشارات تارونه چاپ اين رمان را به عهده دارد.


دسته: چاپ كتاب